KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15847235
nr 1584 7235
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 53, Utsikt från fönster. Olja på duk, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:46:28
10/12 10:45:19
11/12 18:45:21
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström